Есенската кожна колекција на Bershka нѐ воодушеви

Есенската кожна колекција на Bershka нѐ воодушеви

Еколошка кожа е sвезда на новата колекција на Bershka. Еко кожата е хит веќе неколку сезони и можеме да ја најдеме на разна модели на облека од панталони, фустани, јакни … Bershka е една од оние брендовите кои верно ги следи трендовите. Ако и вие сакате да ги следите трендовите тогаш Bershka дефинитивно треба да...

13.10.202112.10.2021
Миди здолништа: дизајни кои ќе ве освојат оваа есен

Миди здолништа: дизајни кои ќе ве освојат оваа есен

Здолништата се во центарот на вниманието долго време! Здолништата доминираат во модната индустрија и во нашата гардероба веќе неколку месеци. Веќе минатата зима ни ја покажаа нивната динамика и ние посакавме да имаме барем едно парче во нашата колекција. Оваа сезона тие изгледаат обновено, а миди верзиите ги држат уздите и на најдобар можен начин докажуваат...

07.10.202108.10.2021
Нов тренд: Поло маици со крагни

Нов тренд: Поло маици со крагни

Памучните маици со крагни беа резервирани за нашите татковци, но во никој случај не беа добредојдени во светот на модата. Но, со враќањето на трендовите кои беа популарни во 1990-тите, маиците со крагни повторно се вратија. Такви маици сега може да се најдат во многу продавници (Bershka, Zara, Mango). Во тренд се и фустани со крагни како...

29.09.202124.09.2021
Избор на најдобри есенски парчиња од Zara

Избор на најдобри есенски парчиња од Zara

 Летните модни парчиња полека паѓаат во заборав …Есенските деновите стануваат постудени, а љубители на модата всушност се радуваат бидејќи конечно ќе можат да ја покажат својата имагинација при комбинирањето на моделите.  Откако ќе ја збогатите вашата гардероба со класични парчиња како што се капути и чизми, дознајте кои есенски парчиња се хит. За да бидете...

27.09.202124.09.2021
Тренд парче на сезоната: џемпер кој ги преплави продавниците

Тренд парче на сезоната: џемпер кој ги преплави продавниците

Ние веќе сме навикнати да секоја сезона, едно парче облека или моден додаток, се појавува на фотографиите на голем број инфлуенсерки на Инстаграм …Понекогаш таквата популарност на едно парче може да биде досадна, а понекогаш трендот е оправдан и многу мудро избран.За жал, летната сезона заврши, а ние сепак се радуваме на есента (размислете за...

23.09.202124.09.2021
Пантолони: најнови есенски комбинации

Пантолони: најнови есенски комбинации

Се ближи есенската сезона и немаме друг избор освен да се информираме за сите трендови и врвни парчиња на облека, како и модни додатоци кои ќе го привлечат нашето внимание.Истражувајќи ги сите парчиња што ќе му дадат на нашиот стил најмодерен печат, откривме дека панталоните се неопходни за време на есента. Освен дизајнот, многу е важно...

10.09.202110.09.2021
Нова колекција на Zara инспирирана од шарпи!

Нова колекција на Zara инспирирана од шарпи!

Шарпите се хит ова лето … Се носат на сите начини, како лента за коса, маици и пареа. Бидејќи  Zara е секогаш во чекор со трендовите, таа одлучи да го следи овој тренд на носење шарпи. Не само што го почитуваше, туку и му ја посвети целата колекција, која можете да ја погледнете тука. Zara...

13.08.202116.09.2021
Тренд: облека за на плажа!

Тренд: облека за на плажа!

Костимот за капење е задолжително парче за одење на плажа, но тоа не значи дека не треба да обрнувате внимание на облеката што ќе ја носите со костимот за капење. Значи, ако барате идеи за облекување на плажа, вие сте на вистинското место. За на плажа, бараме облека која не е премногу формална, но е...

14.06.202108.06.2021
ADIDAS SOLARDRIVE: ПАТИКИ СО РЕВОЛУЦИОНЕРНА ТЕХНОЛОГИЈА

ADIDAS SOLARDRIVE: ПАТИКИ СО РЕВОЛУЦИОНЕРНА ТЕХНОЛОГИЈА

Инспириран од технологијата на NASA, Аdidas Running за летната сезона 2019 ја пласираше единствената SOLARDRIVE тркачка силуета со неверојатни перформанси која доаѓа во две комбинации на бои. Овие лесни патики со иновативна технологија, овозможуваат врвна поддршка и комфор за време на трчањето на секој спортист. Новиот женски модел е комбиниран со посебна црвена и виолетова,...

10.04.201910.04.2019
Воздушеста и футуристичка – новата Nike Air Max колекција

Воздушеста и футуристичка – новата Nike Air Max колекција

Не секој ден имаме пристап да видиме како изгледаат подготовките на брендовите пред лансирање на маркетинг кампањите. BUZZ Sneaker Station на медиумите им го овозможи токму тоа, ексклузивен backstage пристап за време на фотосесијата за новата Nike Air Max колекција на патики – Throwback Future Pack. Колекцијата е лансирана за одбележување на светскиот Air Max...

03.04.201903.04.2019
Ретро шарм во современа форма на Bitsiani есен/зима 2018

Ретро шарм во современа форма на Bitsiani есен/зима 2018

Инспирирана од ретро мажот и вистинскиот џентлмен, новата фотосесија на брендот Bitsiani има винтиџ шарм кој доаѓа во модерна форма. Класичните одела со современ крој кој ја следи линијата на телото, како и секогаш се надополнети со внимателно избрани модни додатоци кои му даваат специфичност на целосниот изглед. Боите кои се актуелна комбинација сезонава се...

19.10.201819.10.2018
  • 1
  • 2