Отворен најголемиот и најубавиот Nike shop во Македонија!

Отворен најголемиот и најубавиот Nike shop во Македонија!

Во Skopje City Mall на прв кат, се отвори најголемиот и најдобриот Nike shop во Македонија.Сега можете да уживате во поголем и поубав простор и врвен дизајн на ентериерот според сите светски стандарди.Сите посетители ќе имаат можност да уживаат во проширената понуда и нови, уникатни модели кои досега не беа достапни на нашиот пазар. Во новиот Nike...

07.04.202307.04.2023
Nike shop во Skopje City Mall на нова локација!

Nike shop во Skopje City Mall на нова локација!

Nike shop добива нова локација, на прв кат во Скопје City Mall. На површина од 500 метри квадратни сите љубители на брендот ќе имаат можност да искусат ново шопинг искуство според најсовремените светски стандарди. Големото отворање на новата продавница е закажано за четврток, 6-ти април. Потрошувачите ќе имаат можност да уживаат во нова и проширена...

03.04.202304.04.2023
Известување за противпожарната вежба на Скопје Сити Мол на 11.11.2021

Известување за противпожарната вежба на Скопје Сити Мол на 11.11.2021

Противпожарната вежба на Скопје Сити Мол и Бригадата за противпожарна заштита на ден 11.11.2021 Почитувани согласно одредбите од Законот за заштита и спасување Трговскиот Центар Скопје Сити Мол, управувано од трговското друштво СЦМ РЕТАИЛ ДООЕЛ Скопје,на ден 11.11.2021 година ден четврток , со почеток во 07:30 часот ќе изврши тестирање на Системот за заштита и...

09.11.202110.11.2021
Anabella станува FABUspot – Иста локација, нова Beauty приказна

Anabella станува FABUspot – Иста локација, нова Beauty приказна

Вашето омилено место за разубавување, од денес со ново име – FABUspot! Нова Beauty авантура, со стариот добро познат квалитет, бидејќи вашето задоволство и насмевка се најважен поттик и инспирација! Токму затоа, оваа недела во  FABUspot (Скопје City Mall и хотел Мериот) ве очекуваат многу изненадувања и 20% попуст на поголемиот дел од асортиманот (01.07...

01.07.202101.07.2021
Literatura.mk Superstore слави прв роденден со подароци за читателите

Literatura.mk Superstore слави прв роденден со подароци за читателите

Книжарниците се срцето на една метропола. Од нив пулсира културниот живот на градот. Значаен двигател на случувањата на културната сцена изминатава година е суперпродавницата на „Литература.мк“, сместена на вториот кат во трговскиот центар „Скопје сити мол“. На површина од 500 м², со над 20.000 производи и повеќе од 1.000 посетители дневно, веќе една година најголемата...

19.05.202119.05.2021
Нов здрав корнер City Gourmet во Скопје Сити Мол

Нов здрав корнер City Gourmet во Скопје Сити Мол

Нов корнер во Скопје Сити Мол, City Gourmet е место каде може да го најдете вашиот нов омилен производ. Официјална продавница на брендовите WENDELL ESTATE HONEY, NORQUIN,NOKOMIS,ALEMNARA, MAYA GOLD & BOCCA COFFEE ROASTERS   о

19.05.202108.06.2021
„Polleo Sport“ официјално ги отвори вратите на втората продавница во Skopje City Mall

„Polleo Sport“ официјално ги отвори вратите на втората продавница во Skopje City Mall

Во пресрет на претстојната летна сезона Polleo Sport ја отвори својата најголема продавница во главниот град. Скопје на тој начин доби ново место каде можат да се соберат сите љубители на спортот и здравиот начин на живот. Здравјето и фитнесот се повеќе од начинот на кој што изгледате и храната што ја јадете. Кога избирате...

17.05.202117.05.2021
Во сабота, на 15-ти мај „Polleo Sport“ со НОВА најголема фитнес продавница во Skopje City Mall

Во сабота, на 15-ти мај „Polleo Sport“ со НОВА најголема фитнес продавница во Skopje City Mall

Во пресрет на претстојната летна сезона Polleo Sport НАСКОРО ја отвора својата најголема продавница во Skopje City Mall. Ново место каде можат да се соберат сите љубители на спортот и здравиот начин на живот. Кога избирате здрав начин на живот влијаете врз начинот на кој се чувствувате, вашата психолошка состојба, и вашиот квалитет на живот....

12.05.202112.05.2021
Известување за противпожарната вежба на Скопје Сити Мол на 11.05.2021

Известување за противпожарната вежба на Скопје Сити Мол на 11.05.2021

Противпожарната вежба на Скопје Сити Мол и Бригадата за противпожарна заштита на ден 11.05.2021 Почитувани, согласно одредбите од Законот за заштита и спасување трговскиот центар Скопје Сити Мол, управуван од трговското друштво СЦМ РЕТАИЛ ДООЕЛ Скопје, на ден 11.05.2021 година ден вторник , со почеток во 07:30 часот ќе изврши тестирање на Системот за заштита...

10.05.202110.05.2021
Известување за промена на работно време на Скопје Сити Мол

Известување за промена на работно време на Скопје Сити Мол

Почитувани, Со овој допис Ве известуваме дека официјално е донесена одлука на 04.05.2021 од владата на Република Северна Македонија за намалување на полицискиот час кој ќе започнува од 23:00 часот. Со оваа одлука се менува и работното време на трговскиот центар. Трговскиот центар ќе работи со стандардното работно време 10:00-22:00 почнувајќи од датум 06.05.2021. Угостителските...

05.05.202105.05.2021
Празнично работно време на Skopje City Mall за ВЕЛИГДЕН 🐰

Празнично работно време на Skopje City Mall за ВЕЛИГДЕН 🐰

Скопје Сити Мол оваа година го празнува големиот христијански празник Велигден. Празнувањето на Велгиден ќе се одржува во периодот од 19ти до 30ти април. Овој празник e особено забавен за најмалите бидејќи ги асоцира на бои, поставки и радост. Скопје Сити Мол ќе биде катче кое што ќе претставува чудесно место каде децата ќе имаат...

28.04.202128.04.2021
„Polleo Sport“ НАСКОРО со НОВА најголема фитнес  продавница во Skopje City Mall

„Polleo Sport“ НАСКОРО со НОВА најголема фитнес продавница во Skopje City Mall

Во пресрет на претстојната летна сезона Polleo Sport НАСКОРО ја отвора својата најголема продавница во Скопје City Mall. Ново место каде можат да се соберат сите љубители на спортот и здравиот начин на живот. Како регионален и европски лидер во индустријата за спортска исхрана и фитнес опрема, Polleo Sport расте и се подобрува од ден...

22.04.202126.04.2021