Ова е хит кошула на сезоната – ние знаеме каде да ја купите!

Ова е хит кошула на сезоната – ние знаеме каде да ја купите!

Кошулата е класично парче облека која е безвременска и не подлежи на трендови. Преголемата кошула е идеална за секоја пригода и е совршена за топлите летни денови. Дури и кога нејзиниот дизајн е толку неодоливо пастелно шарен, имаме добитна комбинација, односно кошула оваа пролет, односно лето. Никогаш не можете да погрешите со кошулата, таа има...

10.06.202103.06.2021
Анимираниот филм Кариран Нинџа пристигна во Cineplexx

Анимираниот филм Кариран Нинџа пристигна во Cineplexx

Cineplexx ви го претставува новиот анимиран филм за деца. Приказната е за Алекс, ученик кој добива нинџа кукла од неговиот чичко Стјуарт по патувањето во Тајланд. Оригинален наслов: Ternet ninja Почеток на филмот: 02.05.2019 Траење на филмот: 81 Минути Земја / година: DNK/2018 Жанр: Анимација, Комедија Глумци: Anders Matthesen, Alfred Bjerre Larsen, Emma Sehested Høeg...

03.05.201903.05.2019
ОСКАРОВСКА НЕДЕЛА ВО CINEPLEXX

ОСКАРОВСКА НЕДЕЛА ВО CINEPLEXX

Со посебна цена од 200 денари, која важи за сите проекции на филмовите, без разлика дали се 2Д или 3Д. Филмовите кои може да ги погледнете повторно се: Боемска Рапсодија, Ѕвездата е родена, Одмаздници:Војна на бесконечноста, Човекот од сенка, Црниот пантер, Неверојатните 2, Разурнувачот Ралф и Човекот-пајак: Нов свет. Билетите ќе бидат во продажба од вторник, 19.02.2019 Цената на билетите за филмовите опфатени со Оскар Ревијата е 200...

22.02.201922.02.2019
БАЈАДЕРА, БОЉШОЈ, 2019

БАЈАДЕРА, БОЉШОЈ, 2019

Музика: Леон Минкус Кореографија: Јури Григорович Недела, 20 јануари 2019 година во 16:00ч Времетраење: 200 минути Оригинален наслов: La Bayadere, Moscow Bolshoi, 2019 Почеток на филмот: 20.01.2019 Траење на филмот: 200 Минути Земја / година: RUS/2019 Жанр: Балет Глумци: The Bolshoi Principals, Soloists and Corps de Ballet Режија: Léon Minkus / Yuri Grigorovich Дистрибутер: Cikanek management Возрасна Категорија:...

18.01.201921.01.2019
РАЛФ ПРОТИВ ИНТЕРНЕТОТ: РАЗУРНУВАЧОТ РАЛФ 2

РАЛФ ПРОТИВ ИНТЕРНЕТОТ: РАЗУРНУВАЧОТ РАЛФ 2

СОДРЖИНА Овој пат, Венелопа и Ралф го запознаваат величествениот и простран свет на интернетот, непрегледни метрополи полни со веб-сајтови, апликации и социјални мрежи. На задачата да ја зачуваат играта на Венелопа, се поставува прашањето како ќе се снајдат двајцата во овој огромен, нов свет? Гласот на Венелопи е позајмен од Сара Силверман, додека гласот на...

10.01.201910.01.2019
Гринч семеен ден

Гринч семеен ден

24. НОЕМВРИ 2018 Овој семеен ден, од 12:00 до 15:00 часот подгответе се за голем број на интересни активности, изненадувања и забава за сите. ДЕТАЛИ Ќе украсуваме елка со лампиони кои ќе ги направите самите вие, Витаминка ќе не освежат со еден кул зелен пијалок и вкусни чоколади, а за најсреќните 2 дечиња, ќе доделиме...

21.11.201821.11.2018
Cineplexx | КОПЕЛИА, БОЉШОЈ, 2018

Cineplexx | КОПЕЛИА, БОЉШОЈ, 2018

Музика: Лео Делибе Кореографија: Сергеј Викарев Недела, 10. јуни 2018год. во 17:00ч Времетраење: 165 минути Оригинален наслов: Coppélia (Ballet), Moscow Bolshoi, 2017/2018 Почеток на филмот: 10.06.2018 Траење на филмот: 185 Минути Земја / година: RUS/2018 Жанр: Балет, Балет Режија: Leo Delibes / Sergei Vikharev Дистрибутер: Pathe Live Возрасна Категорија: Сванхилда забележува дека нејзиниот свршеник Франц е залуден од...

07.06.201807.06.2018
СОЛО: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ

СОЛО: ПРИКАЗНА ОД ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ

За време на една авантура во криминалното подземје, Хан Соло се сретнува со својот иден копилот Чубака и се соочува со Ландо Калрисиан години пред тој да се вклучи на Отпорот. Качете се на Милениумскиот Фалкон и патувајте до далечната галаксијата во „Соло: Приказна од војна на ѕвездите“, авантура со најомилениот подлец во галаксијата. Преку серија...

17.05.201817.05.2018
Cineplexx: Mраз

Cineplexx: Mраз

СОДРЖИНА Уште од рано детство, Надја верувала во чуда. Таа замислувала како излегува на мраз со овации од публика и го изедува својот најдобар танц. Убедена во себе, таа постанува позната лизгачка на мраз. На чекор од својот најголем успех во кариерата, Надја доживува сериозна повреда и завршува во инвалидска количка. Таа се враќа во...

09.05.201809.05.2018
Cineplexx: ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА: МЕДЕНИ ИГРИ

Cineplexx: ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА: МЕДЕНИ ИГРИ

Кога пчеличката Маја случајно ќе ја засрами кралицата на Бузтрополис, таа ќе мора да се докаже пред сите приклучувајќи се во натпреварот на „Медените игри“. Оригинален наслов: Maya the Bee: The Honey Games Почеток на филмот: 22.02.2018 Траење на филмот: 86 Минути Земја / година: DEU/2018 Жанр: Анимиран / цртан Режија: Noel Cleary, Alexs Stadermann...

12.03.201812.03.2018
„ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“, НАЈДОБРИОТ ФИЛМ НА ОВОГОДИНЕШНИТЕ ОСКАРИ ОД ОВОЈ ЧЕТВРТОК НА РЕДОВНИОТ РЕПЕРТОАР

„ОБЛИКОТ НА ВОДАТА“, НАЈДОБРИОТ ФИЛМ НА ОВОГОДИНЕШНИТЕ ОСКАРИ ОД ОВОЈ ЧЕТВРТОК НА РЕДОВНИОТ РЕПЕРТОАР

„Обликот на водата“ е спиритуална бајка, сместена во Америка, во времето на Студената војна, некаде околу 1962 г. Во тајната владина лабораторија со безбедност од највисок степен каде што работи, осамената Елиса е заробена во живот во изолација. Животот на Елиса засекогаш се менува кога таа и нејзината колешка Зелда ќе откријат таен класифициран експеримент....

07.03.201807.03.2018
Великодушната и секогаш пријателски настроена Маја ни долетува овој четврток во Cineplexx

Великодушната и секогаш пријателски настроена Маја ни долетува овој четврток во Cineplexx

„Пчеличката Маја: Медени игри“ е уште една убава приказна за Маја и нејзиниот најдобар пријател Вили како и некои нови и стари пријатели од Ливадата. Кога пре- ентузијастичната Маја случајно ќе ја посрамоти кралицата на Бузтрополис, принудена е да ги обедини своите сили со тимот на бунтовници инсекти и да се натпреварува на Медените игри....

21.02.201821.02.2018
  • 1
  • 2