Outdoor Festival во Скопје Сити Мол – 4 дена исполнети со попусти и активности

Outdoor Festival во Скопје Сити Мол – 4 дена исполнети со попусти и активности

Скопје Сити Мол ве поканува на Outdoor Festival од 13 јуни до 16 јуни каде посетителите ќе имаат можност да се едуцираат за разни outdoor активности и да ги искористат попустите за outdoor опрема и облека. Во рамки на првите три дена ќе се одржат панел дискусии во Cineplexx за outdoor спортовите, за физичкото здравје...

10.06.202412.06.2024
Скопје Сити Мол и „Бин Бин“ те наградуваат со попуст од 20%

Скопје Сити Мол и „Бин Бин“ те наградуваат со попуст од 20%

Електричните тротинети се совршено еколошко решение за брзо движење низ градскиот метеж. Во Скопје, покрај приватните електрични тротинети, насекаде се среќаваат и тротинети за изнајмување Бин Бин, кои граѓаните често ги користат низ градот. „Скопје Сити Мол“, како атрактивна локација и честа дестинација, која посетителите ја посетуваат и со електрични тротинети, од неодамна добија постојка...

04.06.202410.06.2024
GIN LANE FESTIVAL vol 2

GIN LANE FESTIVAL vol 2

Боттега Евенти и Skopje City mall Ви го најавуваат второто издание на GIN LANE FESTIVAL – 8 јуни, сабота, на покривното плато на Skopje City mall, со почеток од 19:00. Фестивалот ќе го отвори младиот прогресивен диџеј Бојан Јанев – SoulCase, по кој ќе следи настап на милениците на женската публика – Фолтин, а фестивалот...

15.05.202431.05.2024
Макси фустани се идеални за оваа сезона

Макси фустани се идеални за оваа сезона

Макси фустаните се модни парчиња кои нема да ги соблечеме цела пролет и лето. Тие се совршен избор со оглед на пролетните/летните температури, кои можат да бидат многу променливи. Дополнително, оваа пролет макси фустаните се најпопуларното парче облека. Оваа пролет можете да заборавите на мини фустаните бидејќи макси фустаните се врвен хит. Ја пребаравме актуелната...

13.05.202413.05.2024
Летен тренд 2024: Костими за капење со животински принт

Летен тренд 2024: Костими за капење со животински принт

Ова лето на плажа ќе носиме костими за капење со животински принт Естетиката на mob wife е одговорна за враќањето на леопардскиот принт во мода. Тој дефинитивно е моден тренд бр.1 во моментов.  Оваа пролет фармерките со леопард дезен се врвен хит, а не помалку популарни се фустаните и здолништата во споменатиот дезен. Нам ни се...

09.05.202409.05.2024
Распоред Skopje City Running Club мај 2024

Распоред Skopje City Running Club мај 2024

Четврток, 2 мај, тренинг во 18ч. Сабота, 4 мај, тренинг во 9ч. Вторник, 7 мај, тренинг во 18ч. Среда, 8 мај (неработен ден), трка на 4 км. околу Skopje City Mall во 8.30ч. Сабота, 11 мај, тренинг во 9ч. Вторник, 14 мај, тренинг во 18ч. Четврток, 16 мај, тренинг во 18ч. Петок, 17 мај, тренинг...

02.05.202409.05.2024
„Денови на филигранство и накит“ во Скопје Сити Мол

„Денови на филигранство и накит“ во Скопје Сити Мол

Од 9 до 12 мај Скопје Сити Мол е домаќин на манифестацијата „Денови на филигранство и накит“. Овој настан на кој ќе се претстават 22 индивидуалци занаетчии и мајстори на својот занаети го организира Скопје Сити Мол во соработка со Занаетчиска комора – Скопје. Филигранството претставува техника на изработување на накит, најчесто од сребрена жица....

30.04.202430.04.2024
Се знае што е најголемиот проблем: „Што да облечам сега?”

Се знае што е најголемиот проблем: „Што да облечам сега?”

Мај и јуни ни доаѓаат, а со нив и сите матурски забави, апсолвентски, свадби и други разни прослави… Се знае што е најголемиот проблем: „Што да облечам сега?” Денес е лесно да изградите сопствен стил, а од друга страна, кога станува збор за свечени настани, понекогаш тешко ќе го најдете парчето облека и комбинацијата што...

30.04.202430.04.2024
H&M има популарни папучи  за ова лето

H&M има популарни папучи  за ова лето

Во летната аколекција на H&M има многу слични папучи кои потсетуваат на ексклузивниот модел Hermes Chypre, а кои кои ќе бидат хит ова лето. Ако сакате да останете во чекор со трендовите, но со пристапна цена, тогаш најдовме генијално решение за вас.

25.04.202430.04.2024
Белата кошула мора да ја имате во вашиот гардеробер

Белата кошула мора да ја имате во вашиот гардеробер

Белата кошула е едно од оние парчиња што секој мора да го има во својот гардеробер. Белата кошула е апсолутно потребна за секоја сезона. Во лето претпочитаме да носиме бели кошули од лен. Кога ќе пристигне летото, белата ленена кошула е веројатно едно од нашите најомилени парчиња. Носиме бела кошула буквално насекаде, од деловни состаноци,...

18.04.202417.04.2024
Те чека велигденска СРЕЌА во Скопје Сити Мол!

Те чека велигденска СРЕЌА во Скопје Сити Мол!

Придружете се на велигденската забава за целото семејство во Скопје Сити Мол која започнува на 27 април и трае и трае… Велигден е ден за семејството, а Скопје Сити Мол, во атмосферата на овие празнични денови подготвува забава и дружење за целото семејство. Создадете си незаборавни спомени, оживејте ја радоста и смеата со виор од...

18.04.202419.04.2024
Совршен летен сет во Bershkа

Совршен летен сет во Bershkа

Обожуваме кога во high street продавниците наоѓаме одлични парчиња облека по поволни цени, а тоа значи дека најдовме навистина cool парчиња. Овој пат наидовме на многу добар сет од  Bershkа. Имено, се работи за комплет составен од топ и долго  здолниште. Станува збор за многу рустикален комплет украсен со многу тренди 3D рози, поради што овој комплет ни се допадна многу. Сетот...

15.04.202415.04.2024