City Fashion отвори нова моно бренд продавница KARL LAGERFELD во Skopje City Mall: Добредојдовте во светот на KARL LAGERFELD

City Fashion отвори нова моно бренд продавница KARL LAGERFELD во Skopje City Mall: Добредојдовте во светот на KARL LAGERFELD

Светски афирмираниот моден бренд KARL LAGERFELD пристигна во Македонија во 2012 – тата година, како дел од мултибренд продавниците на CITY FASHION. Низ годините го етаблираше своето присуство на пазарот и се истакна како омилен моден бренд на овие простори. Ново отворената уникатна франшизна продавница на KARL LAGERFELD се простира на 100 метри квадратни и...

27.03.202427.03.2024
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРОТИВПОЖАРНАТА ВЕЖБА НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ НА 27.03.2024

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРОТИВПОЖАРНАТА ВЕЖБА НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ НА 27.03.2024

Почитувани, Би сакале да ве известиме, дека согласно одредбите од Законот за заштита и спасување Трговскиот Центар Скопје Сити Мол, управувано од трговското друштво СЦМ РЕТАИЛ ДООЕЛ Скопје,на ден 27.03.2024 (среда) со почеток во 07:30 часот ќе изврши тестирање на Системот за заштита и спасување. Тестирањето ќе биде спроведено со цел да се направи проверка...

25.03.202425.03.2024
Учествувај во најголемиот маскенбал Mask n Mall во Skopje City Mall

Учествувај во најголемиот маскенбал Mask n Mall во Skopje City Mall

Кога станува збор за 1 април, веќе се знае каде е најголемата забава за големи и мали! Денот на шегата е познат по традиционалното дефиле на маски во „Скопје Сити Мол“ – најпосетениот маскенбал, каде секоја година огромен број на деца, но и возрасни доаѓаат да се фотографираат во обид да ја освојат титулата најуспешна...

25.03.202425.03.2024
Саемски цени – Се што сакам за дома

Саемски цени – Се што сакам за дома

Скопје Сити Мол е начин на урбано живеење, секојдневие со поинаков стил, креатор на трендови; место за среќавање на нови и стари љубови, место за добри вибрации со пријателите, место за квалитетно поминато време со семејството… Сите овие година зад нас, заедно со акумулираното знаење за вашите барања и очекувања, ни даваат за право да...

20.03.202420.03.2024
Massimo Dutti има одлична нова колекција на чанти

Massimo Dutti има одлична нова колекција на чанти

Massimo Dutti има одлични чанти кои неодоливо потсетуваат на чантите Bottega Veneta.Massimo Dutti Massimo Dutti Различни high street брендови ги копираа трендовските чанти на Bottega Veneta, но кај Massimo Dutti најдовме многу квалитетни чанти чиј дизајн потсетува на дизајнот на Bottega Veneta. Имено, во Massimo Dutti можете да најдете неколку различни бои и големини со...

18.03.202418.03.2024
„Денови на поезијата“ во Скопје Сити Мол – збор имаат македонските поети!

„Денови на поезијата“ во Скопје Сити Мол – збор имаат македонските поети!

За првпат во регионот, а веројатно и во Европа, трговски центар од затворен тип неколку дена во целост ќе биде посветен на поезијата. Од 21 до 24 март, во „Скопје Сити Мол“ ќе се одржи манифестацијата „Денови на поезијата“, по повод Светскиот ден на поезијата, а во знак на 85 години од објавувањето на „Бели...

15.03.202419.03.2024
MONA колекција пролет/лето 24: впечатливи цветни дезени

MONA колекција пролет/лето 24: впечатливи цветни дезени

Оваа пролет повторно носиме цветни дезени!Модната куќа МОНА со својата кампања постави нови трендови – во секоја смисла. MONA си поигра не само со најновата технологија на вештачка интелигенција за да ја претстави новата колекција за сезоната пролет/лето 24 на малку поинаков начин, туку и со култниот цитат кој го изговори Миранда Пристли (Ѓаволот носи...

12.03.202418.03.2024
„Скопје Сити Мол“ го слави секој ден како ден на жената

„Скопје Сити Мол“ го слави секој ден како ден на жената

Сè што сакам е секој ден да е денот на жената Како и секоја година така и оваа, „Скопје Сити Мол“ обрнува посебно внимание на женскиот пол, но на малку поинаков начин од вообичаениот. Инспирирани од водечкиот слоган на „Скопје Сити Мол“, кампањата по повод Денот на жената е на темата „Сè што сакам за...

04.03.202404.03.2024
H&M ги отвора вратите во Skopje City Mall на 7-ми март!

H&M ги отвора вратите во Skopje City Mall на 7-ми март!

Шведската модна компанија H&M ги отвора вратите на својата трета продавница во Скопје, во Skopje City Mall, на 7-ми март, во 10:00 часот H&M ќе понуди модна инспирација за целото семејство на површина од 1495 м². Клиентите ќе имаат можност да добијат -15% попуст на целокупната куповина, од денот на отворањето до недела, 10-ти март....

01.03.202405.03.2024
Соработката на Adidas x Wales Bonner пријатно не изненади

Соработката на Adidas x Wales Bonner пријатно не изненади

Патиките Adidas x Wales Bonner ќе бидат голем тренд во 2024 година. Adidas x Wales Bonner Иако патиките Adidas Samba беа исклучително популарни во текот на 2023 година, крајот на минатата година беше обележан од соработката помеѓу Adidas и Wales Bonner. Патиките од оваа колекција беа голем хит, а можете да ги погледнете овде. Adidas...

29.02.202429.02.2024
Младата холивудска ѕвезда креираше колекција за Max Mara

Младата холивудска ѕвезда креираше колекција за Max Mara

Колекцијата премиерно ќе биде претставена на модната недела во Милано. Актерката Lucy Hale, позната по улогите во популарната серија „Pretty Little Liars“ и филмовите „The Hating Game“ и „Puppy Love“, го откри својот дизајнерски талент создавајќи капсулна колекција за брендот Weekend Max Mara. Колекцијата премиерно ќе биде претставена на модната недела во Милано. Колекцијата „JoyRoad“ вклучува...

26.02.202426.02.2024