🌷Специјалнa “Family & Friends” – акција во COINCASA 🌼

🌷Специјалнa “Family & Friends” – акција во COINCASA 🌼

ПОПУСТИ до 50%! И ДОПОЛНИТЕЛНИ  20% на претходно намалените цени! Обновете и ЗАШТЕДЕТЕ со колекциите на Coincasa посветени на домот! Светлите бои и типично летните елементи ви даваат можност да се забавувате со просторот во домот и да го приспособите според вашиот сопствен стил. Што чекате? Откријте го сега изборот на понудата од дополнително намалување од 20% на сите колекции кои имаат...

18.08.202318.08.2023
ECCO – MOVES LIKE YOU

ECCO – MOVES LIKE YOU

Ново. Модерно. Иновативно. Неверојатно удобно! ECCO – MOVES LIKE YOUНово. Модерно. Иновативно. Неверојатно удобно! Секогаш се стремиме да бидеме во чекор со модерното и иновативното! Затоа ви го носиме водечкиот премиум бренд за чевли ECCO. Тие се единствени во оваа индустрија кои ја прават кожата во нивните кожарии и произведуваат чевли од сопствените фабрики. Препознаени...

22.11.202122.11.2021
JYSK Надворешни трендови за 2021 година

JYSK Надворешни трендови за 2021 година

Кога вечерата ќе заврши, но е убава и пријатна вечер, зошто да влезете внатре ако сакате да се дружите уште малку во вашиот двор или балкон? Ако имате слободен надворешен простор, тогаш сте на вистинското место со удобен мебел. Во JYSK постојат различни типови сетови за двор кои му додаваат нешто различно на вашиот надворешен...

06.05.202106.05.2021
Овие денови се идеална шанса за да ги решите Вашите проблеми со спиењето – како можете да го направите ова?

Овие денови се идеална шанса за да ги решите Вашите проблеми со спиењето – како можете да го направите ова?

Можеби за некого спиењето е нормален процес во животот за кој не вреди да се разговара, од друга страна поголемиот дел од луѓето имаат проблем со спиењето. Ако не спиете доволно тоа ви носи многу проблеми како недостаток на конентрација, проблеми со меморијата, постојан замор во текот на денот итн. Токму поради ова 19 март...

19.03.202105.05.2021
Во „Литература.мк“ се слават денови на литературата, овој пат, со попусти до 70 отсто

Во „Литература.мк“ се слават денови на литературата, овој пат, со попусти до 70 отсто

Под слоганот „Денови на литературата“, во книжарницата „Литература.мк“ во #skopjecitymall од 10 до 21 февруари ќе бидат места каде ќе можат да се купат книги од голем број македонски издавачки куќи на попусти до 70 отсто. Овие литературни катчиња се места каде се слави пишаниот збор 365 дена во текот на годината, но со оваа...

10.02.202110.02.2021
MyTime: CAN’T FAKE THIS FEELING

MyTime: CAN’T FAKE THIS FEELING

Што се случува кога две креативни души конечно ќе ја остварат долгозборуваната соработка? – Неверојатно посебен момент, кој останува да живее во искреираните дела (буквално „can’t fake this feeling“ на позитива и синергија). Уште од првиот разговор со Александра (@aaaesthete) и Борјана (@bor.jana) беше јасно дека не станува збор за проект кој претставува задача т.е....

09.02.202105.05.2021
Apple ДЕНОВИ во Нептун Skopje City Mall!

Apple ДЕНОВИ во Нептун Skopje City Mall!

На задоволство на голем број вљубеници во врвниот квалитет, модерниот дизајн и ненадминливите перформанси на Apple производите, Нептун Македонија подготви извонредна Apple понуда – Apple ДЕНОВИ! Не само што ќе можете да ги најдете вашите омилени Аpple производи со неодоливи попусти, туку ќе можете да ги платите на 24 рати БЕЗ камата! Купувајте овие Apple ДЕНОВИ...

26.01.202126.01.2021
Денес 18-ти јануари е вашиот најсреќен ден – Ден со најголеми попусти во сите Нептун продавници!

Денес 18-ти јануари е вашиот најсреќен ден – Ден со најголеми попусти во сите Нептун продавници!

Третиот понеделник во јануари се смета за најдепресивниот ден во годината. Оваа година тоа е денешниов ден понеделник 18-ти јануари. Во светот, овој ден е познат како Blue Monday, или тажниот понеделник. На лошото расположение на луѓето се смета дека влијае состојбата по новогодишните празници, ладното време и исчекувањето на пролетта и летото. Нептун Македонија,...

18.01.202118.01.2021
Pandora: Истакни го својот стил со бои

Pandora: Истакни го својот стил со бои

Започни необично патување исполнето со широк спектар на разиграни бои. Избери ги омилените парчиња од новата Pandora Colours колекција, нижи, комбинирај и поиграј се со различни стилови и бои кои се погодни за секакво расположение, секој ден и прилика. Дали си подготвена да ја започнеш својата нова приказна? Тргни во нови победи оваа 2021 година...

11.01.202111.01.2021
Black Friday Week во НЕПТУН Skopje City Mall – Пристигнаа најголемите попусти во годината!

Black Friday Week во НЕПТУН Skopje City Mall – Пристигнаа најголемите попусти во годината!

Black Friday акција во НЕПТУН од 23-30.11.2020г.! Пристигнаа најголемите попусти во годината со супер понуди, големи заштеди и до 60 рати! За време на оваа голема акција потрошувачите ќе може да уживаат во шопингот! Во НЕПТУН продавниците ширум Македонија и онлајн на www.NEPTUN.mk потрошувачите може да најдат одлични понуди и најголем избор на производи од...

23.11.202023.11.2020
JYSK: ПРАЗНИЧНА МАГИЈА И НОВ НОВОГОДИШЕН АСОРТИМАН

JYSK: ПРАЗНИЧНА МАГИЈА И НОВ НОВОГОДИШЕН АСОРТИМАН

Оваа празнична сезона, JYSK го представува трендот кој ги возвишува семејните вредности и hygge моментите. Идеата потекнува од природата и моќниот северен пејсаж. Во овој блог ќе ве инспирираме да создадете класична празнична магија со традиционалните симболи: црвената и зелената боја во Cozy Tradition стил. Овој стил ги негува обичаите и спомените од минатото. Свеќите...

13.11.202013.11.2020
Max&Co. добродојде во Скопје Сити Мол!

Max&Co. добродојде во Скопје Сити Мол!

„Се гледаме во Скопје Сити мол!“, ви порачуваа од Max&Co. кои пред само неколку дена ја отворија нивната продавница. Овој бутик е осмислен и дизајниран така да може да ѝ се доближи на секоја современа жена и нејзините модни потребни. Од друга страна, дизајнерите на овој италијански бренд отсекогаш внимателно ги следат желбите на современите...

11.11.202011.11.2020