Да го обоиме Skopje City Mall во боите на Велигден!

Да го обоиме Skopje City Mall во боите на Велигден!

ВЕЛИГДЕНСКИ СВЕТ БЕЗ ГРАНИЦИ По повод големиот христијански празник Велигден, Скопје Сити Мол oд 26 Март до 09 Април ќе пулсира во духот на најрадосниот празник со богата програма за сите генерации  Од 26 Март до 09 Април дополнително ќе уживате во: Велигденска декорација и амбиент Велигден низ светот – Изложба на автентично бојадисувани Велигденски...

25.03.201826.03.2018
ИЗБРАНИ 5-ТЕ ФИНАЛИСТИ ЗА КОНКУРСОТ “БИДИ ОФИЦИЈАЛЕН ВЛОГЕР НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ”

ИЗБРАНИ 5-ТЕ ФИНАЛИСТИ ЗА КОНКУРСОТ “БИДИ ОФИЦИЈАЛЕН ВЛОГЕР НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ”

Оваа недела во една од кино салите на Cineplexx, жири комисијата ги проследи сите видеа на потенцијалните влогери на Skopje City Mall и одлично се забавуваше повеќе од два часа. Жири Комисијата беше составена од: Сити Мол ПР Агенцијата Навигаторс Тинејџери Во прелиминарната селекција влегоа видеата на следните кандидати:

24.03.201824.03.2018
Нов и свеж изглед на Springfield!

Нов и свеж изглед на Springfield!

Пролетта ја започнуваме со нов и свеж изглед на Springfield во Skopje City Mall. Видете дел од атмосферата која ја имавме по повод отворањето на продавницата и не заборавајте да нѐ посетите. Ве очекуваме!

22.03.201822.03.2018
Избрани 10-те полуфиналисти за конкурсот  “Биди официјален влогер на Скопје Сити Мол и работи ја работата од соништата”

Избрани 10-те полуфиналисти за конкурсот “Биди официјален влогер на Скопје Сити Мол и работи ја работата од соништата”

Завчера во една од кино салите на Cineplexx, жири комисијата ги проследи сите видеа на потенцијалните влогери на Skopje City Mall и одлично се забавуваше повеќе од два часа. Жири Комисијата беше составена од: Сити Мол ПР Агенцијата Навигаторс Тинејџери Во прелиминарната селекција влегоа видеата на следните кандидати: Андреј Павловски – Андреј Прави Влогови  Давид...

14.03.201815.03.2018
🌹 Среќен 8-ми март 🌹

🌹 Среќен 8-ми март 🌹

Драги дами,  Скопје Сити Мол ви посакува да бидете мудри, горди, достоинствени, храбри и силни, а истовремено и нежни и внимателни.  Среќен 8-ми март 

08.03.201808.03.2018
(Фотогалерија) Отворање на поставката “Жената во Македонија низ времето”

(Фотогалерија) Отворање на поставката “Жената во Македонија низ времето”

Денес во Skopje City Mall се отвори првата вонмузејска поставка насловена “Жената во Македонија низ времето” која ќе трае до 14ти март Ви пренесуваме дел од атмосферата која денес е во #SkopjeCityMall Скопје Сити Мол во соработка со НУ Археолошкиот Музеј, НУ Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија ви ја презентираат поставката “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА...

07.03.201807.03.2018
Добитници на играта “Skopje City Mall за 8ми Март Ве носи на…”

Добитници на играта “Skopje City Mall за 8ми Март Ве носи на…”

🌷 SKOPJE CITY MALL по повод празникот на жената 8 МАРТ, подготви специјални изненадувања за припадничките на понежниот пол, затоа во периодот од 1 до 5 март, сите заинтресирани имаа можност да се пријават на пултот за регистрација во кампањата на приземје. Најсреќните беа извлечени преку пренос на фејсубк фан страната на Скопје Сити Мол. Ова...

06.03.201806.03.2018
Mузејска поставка во Skopje City Mall  “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

Mузејска поставка во Skopje City Mall “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО

По повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, Скопје Сити Мол во соработка со НУ Археолошкиот Музеј, НУ Музеј на македонската борба и Ансамбл Македонија, ја организираат првата вон музејска поставка на артефакти, носии и инсталации за жената во Македонија насловена како “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ ВРЕМЕТО“. Од името на изложбата “ЖЕНАТА ВО МАКЕДОНИЈА НИЗ...

03.03.201808.03.2018
Среќна Баба Марта 2018

Среќна Баба Марта 2018

#SkopjeCityMall денес Ви подарува мартинки за среќа, љубов и здравје  Се гледаме повторно од 16:00 часот! Среќна Баба Марта 2018

01.03.201825.03.2018
За 8ми Март Skopje City Mall Ве носи

За 8ми Март Skopje City Mall Ве носи

🌷 SKOPJE CITY MALL по повод празникот на жената 8 МАРТ, Ви подготви специјални изненадувања за припадничките на понежниот пол, затоа во периодот од 1 до 5 март, повелете во Skopje City Mall и пријавете се на пултот за регистрација во кампањата на приземје. Најсреќните кои ќе бидат извлечени – добиваат вистински празнични изненадувања: Ве носиме:...

27.02.201803.03.2018
Одберете ја вашата нова зимска опрема во Beosport #SkopjeCityMall 

Одберете ја вашата нова зимска опрема во Beosport #SkopjeCityMall 

 Искористете ги попустите кои ги нудиме и одберете ја јакната Искористете ги финалните попусти во Beosport Macedonia и одберете ја јакната од брендот Pepe Jeans со елегантен изглед. Голем избор на скијачки ракавици во Beosport Macedonia. Заштитете се во студените зимски денови со фантомките од брендот NGN. Чизми од брендот NGN водоотпорни и одлични за забавните...

26.02.201826.02.2018