Велосипедските шорцеви се враќаат во мода: Еве како ги носиме сега

 
 
   

Велосипедските шорцеви се несомнено удобно парче за вежбање во време на потоплите денови и се покажаа како идеални за сите други видови активности: од онлајн купување на маса до пешачење на свеж воздух за време на раните утрински прошетки. Со нивниот материјал тесно припиен за струкот и разновидни внатрешни рабови, најдобрите велосипедски шорцеви се антитеза на широките, позајмени боксерки од машките.

И покрај спортските вибрации кои ги одаваат, тие имаат бескраен стилски потенцијал за комплетен аутфит во топлите денови.

Комбинирајте ги со предимензиониран дуксер со качулка или облечете ги со бела маица, блејзер и златен накит за поелегантен изглед.

Без разлика дали го сакате стилот одобрен од најмодерните девојки за вашиот следен ручек или да ги носите со вашите омилени патики за теретана, ние го “исчешлавме” интернетот за да ви ги донесеме најдобрите женски велосипедски шорцеви кои можете да ги купите во моментов. Погледнете ги подолу.

Шарени велосипедски шорцеви Adidas

Класични црни велосипедски  шорцеви Zara

Велосипедски шорцеви за носење под фустан Zara

Велосипедски шорцеви за обликување на телото
Аdidas


 
 
   
Translate in English»