Winter Wonders

Winter Wonders

Влезете во светот на чудата во Скопје Сити Мол овој декември. Под слоганот Winter Wonders, вашиот креативен мол, Ви подготви програма која е чудесна за сите генерации. Скопје Сити Мол е прво со осветлување на светилките од џиновската Новогодишната елка за посетителите уживаа во празничната магија и атмосфера која се создава. Елката која е единствена...

04.12.202304.12.2023
Саем на креативни индустрии

Саем на креативни индустрии

Дводневен Саем на кративни индустрии со фокус на одржливоста ќе се одржи на 28 и 29 ноември во киното „Синеплекс“ и вториот кат на „Скопје сити мол“. На саемот ќе се претстават повеќе од 40 учесници. Настанот е во организација на здружението „Балкан синема ситис“ и Унијата на македонски организации во креативните индустрии УМПАКИ Скопје,...

21.11.202321.11.2023
Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

Време е за Black Friday во Skopje City Mall!

На 24 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday шопинг лудилото! Skopje City Mall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете. Од 10:00 часот продавниците на омилениот трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата Black Friday. Модните продавници, како и...

20.11.202321.11.2023
ФЕСТИВАЛ НА ЧАЈ

ФЕСТИВАЛ НА ЧАЈ

Во организација на Платформата за истражување и промоција на природата и културата „Nature Expedition“ и Скопје Сити Мол, од 17 до 19 ноември ќе се одржи „Фестивал на чај“, под слоганот „Ослободете ја моќта на билките“. На тридневниот фестивал на чајот на кој ќе се претстават 30-тина учесници, посетителите ќе имаат исклучителна можност да дегустираат...

14.11.202314.11.2023
„Моември“ Бербер шоу

„Моември“ Бербер шоу

Во организација на Фризерската секцијата од Скопје (при Занаетчиската комора) и Скопје Сити Мол, на 12 ноември, традиционално ќе се одржи „Бербер шоу“ со што ќе се одбележи  „Моември“ – месецот на машкото здравје. Настанот ќе трае од 12 до 17 часот. Во пресрет на настанот, Скопје Сити Мол ќе го осветли објектот во сина боја,...

06.11.202309.11.2023
Троластичен викенд во Cineplexx!

Троластичен викенд во Cineplexx!

Троластичен викенд во Cineplexx! Караоке, цртање на лице, Trolls работилница и многу забава за сите. Дојдете во кино од 13 до 15 часот и сликајте се со нашата Попи маскота. Ве очекуваме во Cineplexx во Скопје Сити Мол☑

03.11.202309.11.2023
SKOPJE CITY RUNNING CLUB ЗА НОЕМВРИ 2023

SKOPJE CITY RUNNING CLUB ЗА НОЕМВРИ 2023

Распоред на активности на Skopje City Running Club за ноември 2023Среда, 1 ноември, тренинг во 18ч. Петок, 3 ноември, тренинг во 18ч. Понеделник, 6 ноември, тренинг во 18ч. Среда, 8 ноември, тренинг во 18ч. Сабота, 11 ноември, тренинг во 10ч. Вторник, 14 ноември, тренинг во 18ч. Четврток, 16 ноември, тренинг во 18ч. Сабота, 18 ноември,...

03.11.202310.11.2023
Тинејџески викенд во Скопје Сити Мол!

Тинејџески викенд во Скопје Сити Мол!

🛍️Тинејџески викенд во Скопје Сити Мол!🏈🍿Одиме на филмски Halloween маратон од 27.10-31.10👟 Цртаме патики со Dreadpen 28.10 од 18:00-20:00📲 Лов на поени MojCityMall цел викенд🍟 KFC teen мени цел викенд🛍️ Супер попусти цел викенд🎧Dj сет 28-29.10 Од 27ми до 29ти ОктомвриСе гледаме во Скопје Сити Мол

25.10.202325.10.2023
ПОДДРШКА НА МОДЕРНОТО ЗАНАЕТЧИСТВО СО ГОЛЕМ „ЕСЕНСКИ БАЗАР“ И УЧЕСТВО НА 24 АРТИЗАНИ

ПОДДРШКА НА МОДЕРНОТО ЗАНАЕТЧИСТВО СО ГОЛЕМ „ЕСЕНСКИ БАЗАР“ И УЧЕСТВО НА 24 АРТИЗАНИ

Од 19 до 22 октомври, во организација на Скопје Сити Мол ќе биде реализиран „Есенски базар“ на кој ќе земат учество 24 индивидуалци „artisans“ – уметници. Деликатно направен избор на современи креативци се со цел да се поддржи рачната изработка на уникатни производи. На претстојниот базар ќе земат учество модерни брендови, кои нудат широка палета...

16.10.202316.10.2023
Skopje City Running Club за октомври 2023

Skopje City Running Club за октомври 2023

Вторник, 3 октомври, тренинг во 18ч. Четврток, 5 октомври, тренинг во 18ч. Сабота, 7 октомври, Роденденска трка на Skopje City Mall, 4 км околу Skopje City Mall во 10ч. Вторник, 10 октомври, тренинг во 18ч. Четврток, 12 октомври, тренинг во 18ч. Сабота, 14 октомври, тренинг во 10ч. Вторник, 17 октомври, тренинг во 18ч. Четврток, 19 октомври, тренинг во 18ч....

12.10.202312.10.2023
Детска роденденска програма Skopje City Mall слави 11!

Детска роденденска програма Skopje City Mall слави 11!

Славиме роденден, а тоа значи… Петок и сабота ќе ве забавуваат домашни бендови на платото кај паркот, Ди Џеј сетови низ молот, играње брејкденс, се разбира џинот и пантомимата се составен дел од нашата роденденска репертоар, огнено шоу, бесплатен фотобут за вашето друштво, кои со сигурност ќе направат супер забава. Покрај забавниот дел имаме и...

03.10.202303.10.2023
Роденденски акустичен концерт на ДНК на руфтоп SkopjeCityMall

Роденденски акустичен концерт на ДНК на руфтоп SkopjeCityMall

Skopje City Mall со гордост ви го најавува концертот на дуото ДНК кој е закажан на 07.10 сабота на руфтоп најгорното ниво на катната гаража. Со овој концерт правиме една заедничка прослава на едно убаво и големо поглавје наречено 11 години Скопје Сити Мол.

03.10.202303.10.2023