Троластичен викенд во Cineplexx!

Троластичен викенд во Cineplexx!

Троластичен викенд во Cineplexx! Караоке, цртање на лице, Trolls работилница и многу забава за сите. Дојдете во кино од 13 до 15 часот и сликајте се со нашата Попи маскота. Ве очекуваме во Cineplexx во Скопје Сити Мол☑

03.11.202309.11.2023
SKOPJE CITY RUNNING CLUB ЗА НОЕМВРИ 2023

SKOPJE CITY RUNNING CLUB ЗА НОЕМВРИ 2023

Распоред на активности на Skopje City Running Club за ноември 2023Среда, 1 ноември, тренинг во 18ч. Петок, 3 ноември, тренинг во 18ч. Понеделник, 6 ноември, тренинг во 18ч. Среда, 8 ноември, тренинг во 18ч. Сабота, 11 ноември, тренинг во 10ч. Вторник, 14 ноември, тренинг во 18ч. Четврток, 16 ноември, тренинг во 18ч. Сабота, 18 ноември,...

03.11.202310.11.2023
Тинејџески викенд во Скопје Сити Мол!

Тинејџески викенд во Скопје Сити Мол!

🛍️Тинејџески викенд во Скопје Сити Мол!🏈🍿Одиме на филмски Halloween маратон од 27.10-31.10👟 Цртаме патики со Dreadpen 28.10 од 18:00-20:00📲 Лов на поени MojCityMall цел викенд🍟 KFC teen мени цел викенд🛍️ Супер попусти цел викенд🎧Dj сет 28-29.10 Од 27ми до 29ти ОктомвриСе гледаме во Скопје Сити Мол

25.10.202325.10.2023
ПОДДРШКА НА МОДЕРНОТО ЗАНАЕТЧИСТВО СО ГОЛЕМ „ЕСЕНСКИ БАЗАР“ И УЧЕСТВО НА 24 АРТИЗАНИ

ПОДДРШКА НА МОДЕРНОТО ЗАНАЕТЧИСТВО СО ГОЛЕМ „ЕСЕНСКИ БАЗАР“ И УЧЕСТВО НА 24 АРТИЗАНИ

Од 19 до 22 октомври, во организација на Скопје Сити Мол ќе биде реализиран „Есенски базар“ на кој ќе земат учество 24 индивидуалци „artisans“ – уметници. Деликатно направен избор на современи креативци се со цел да се поддржи рачната изработка на уникатни производи. На претстојниот базар ќе земат учество модерни брендови, кои нудат широка палета...

16.10.202316.10.2023
Skopje City Running Club за октомври 2023

Skopje City Running Club за октомври 2023

Вторник, 3 октомври, тренинг во 18ч. Четврток, 5 октомври, тренинг во 18ч. Сабота, 7 октомври, Роденденска трка на Skopje City Mall, 4 км околу Skopje City Mall во 10ч. Вторник, 10 октомври, тренинг во 18ч. Четврток, 12 октомври, тренинг во 18ч. Сабота, 14 октомври, тренинг во 10ч. Вторник, 17 октомври, тренинг во 18ч. Четврток, 19 октомври, тренинг во 18ч....

12.10.202312.10.2023
Детска роденденска програма Skopje City Mall слави 11!

Детска роденденска програма Skopje City Mall слави 11!

Славиме роденден, а тоа значи… Петок и сабота ќе ве забавуваат домашни бендови на платото кај паркот, Ди Џеј сетови низ молот, играње брејкденс, се разбира џинот и пантомимата се составен дел од нашата роденденска репертоар, огнено шоу, бесплатен фотобут за вашето друштво, кои со сигурност ќе направат супер забава. Покрај забавниот дел имаме и...

03.10.202303.10.2023
Роденденски акустичен концерт на ДНК на руфтоп SkopjeCityMall

Роденденски акустичен концерт на ДНК на руфтоп SkopjeCityMall

Skopje City Mall со гордост ви го најавува концертот на дуото ДНК кој е закажан на 07.10 сабота на руфтоп најгорното ниво на катната гаража. Со овој концерт правиме една заедничка прослава на едно убаво и големо поглавје наречено 11 години Скопје Сити Мол.

03.10.202303.10.2023
СЛАВИМЕ 11ТИ РОДЕНДЕН

СЛАВИМЕ 11ТИ РОДЕНДЕН

Време е за нова роденденска дружба, големи попусти, добра забава, многу награди проследени со супер атмосфера во Skopje City Mall за нашиот 11ти роденден!Согласно сите мерки за супер провод, ви нудиме пријатно шопинг искуство, проследено со жешки попусти како и како и супер забава која ќе трае од 06ти до 08ми октомври. Славиме роденден, а...

29.09.202306.10.2023
iSTYLE те поканува….

iSTYLE те поканува….

iSTYLE те поканува овој петок 29.09.2023 од 11 часот на workshop со Ани и Дими. Слушни за новитетите кај iPhone 15 Pro и што сѐ може новото чудо од телефон на Apple да направи. А ќе дознаеш и многу корисни совети поврзани со мобилната фотографија. Локација – iSTYLE City Mall. Те очекуваме

28.09.202328.09.2023
Заедно за климатска акција“, голем Соларен саем

Заедно за климатска акција“, голем Соларен саем

Од 15 до 17 септември, во организација на „Македонската Соларна Асоцијација“ и  Скопје Сити Мол ќе се одржи голем „Соларен Саем“. Со учество на преку 20-тина компании, на 24 резервирани локации, на приземјето во Скопје Сити Мол, посетителите ќе имаат можност да ги погледнат најновите технологии од соларниот сектор. На тродневниот настан ќе бидат присутни производители и...

07.09.202313.09.2023
Распоред за септември Skopje City Running Club

Распоред за септември Skopje City Running Club

Сабота , 2 септември, тренинг во 8ч. Вторник, 5 септември, тренинг во 18ч. Среда, 6 септември, тренинг во 18ч. Четврток, 7 септември, тренинг во 18ч. Вторник, 12 септември, тренинг во 18ч. Четврток, 14 септември, тренинг во 18ч. Недела, 17 септември, тренинг во 8ч. Понеделник, 18 септември, тренинг во 18ч. Среда, 20 септември, тренинг во 18ч....

05.09.202313.09.2023
SKOPJE SHAKE powered by Skopje City Mall

SKOPJE SHAKE powered by Skopje City Mall

Со гордост ви го најавуваме најголемиот SHAKE настан досега: 1ви септември, петок, на добро познатата локација од лани – rooftop на Skopje City Mall со stacked line-up од интернационални и домашни артисти! 🔥 Andy Purnell, официјалниот диџеј на најпознатиот drill артист последниве неколку години (Central Cee) пристигнува во Скопје после летната глобална турнеја и директно...

29.08.202330.08.2023